Opilý mladík nezvládl řízení. Auto skončilo ve sloupu

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – K havárii mladého řidiče osobního auta vyjížděli o víkendu žďárští policisté. Mladík nevybral zatáčku a způsobil tak škodu nejméně za padesát tisíc korun.

Devatenáctiletý řidič Renaultu Megane projížděl v neděli 29. listopadu kolem čtvrté hodiny ráno Karlovem na Žďársku. Měl něco upito, a díky tomu přecenil své řidičské schopnosti, takže se mu nepodařilo projet zatáčkou. Následkem toho bylo několik nárazů, při kterých se jen zázrakem řidiči nic nestalo. „Při průjezdu táhlou zatáčkou dostal smyk, který nezvládl, přejel mimo vozovku a s automobilem narazil do sloupu vedení. Po nárazu bylo vozidlo odhozeno zpět na komunikaci, narazilo ještě do plotu u domu a zděného sloupu,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. Dechová zkouška řidiče ukázala přes jednu promile alkoholu.

Na autě vznikla škoda za čtyřicet pět tisíc korun. Další škoda byla způsobena poškozením sloupu vedení, plotu a zděného sloupu. Mladík přišel na místě o řidičák a nyní čelí podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu policisté dále prověřují.