Podvodnice lákala k nákupům na internetu. Na zboží čekali důvěřivci marně

Ilustrační foto

 

PELHŘIMOV – Kriminalistům se podařilo objasnit rozsáhlou trestnou činnost ženy z Pelhřimovska, která okrádala důvěřivé lidi a prováděla úvěrové podvody. Postupně si tak přišla na více než jeden milion korun. Nyní jí za to hrozí pěkná řádka let za mřížemi.

Čtyřiatřicetiletá žena má na svědomí téměř dvě stovky internetových podvodů, kdy pod záminkou prodeje vylákala z kupujících téměř osm set tisíc korun. „Žena prostřednictvím sociálních sítí a různých internetových inzertních portálů opakovaně nabízela k prodeji různé zboží. Jednalo se zejména o mobilní telefony, chytré hodinky, herní konzole a jinou spotřební elektroniku,“ informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová. Podvodnice v žádném případě neměla v úmyslu zboží prodávat. Šlo jí jen o to, aby z důvěřivců vylákala co nejvíce peněz.

Žena vystupovala pod různými identitami a komunikovala z různých emailových adres. „V případě, že ji kontaktoval zájemce o zboží, nechala si předem zaslat smluvené finanční prostředky na jí uvedený bankovní účet. Zboží však kupujícímu nezaslala a peníze si ponechala. Zpravidla se jednalo o několikatisícové částky. Celková částka, kterou z lidí tímto způsobem vylákala, přesáhla hranici 780 000 korun,“ dodala Stanislava Rázlová.

Podvodnice si oblíbila falešné úvěry

S různými finančními společnostmi uzavírala žena smlouvy o úvěru na jiné osoby. V nich uváděla lživé informace a překládala falešná potvrzení příjmu. Od poloviny loňského roku tak uzavřela téměř dvě desítky úvěrů za celkem tři sta tisíc korun. Všechny peníze vždy končily na jejím účtu.

Policisté ženu obvinili z podvodu, poškozování cizích práv a úvěrového podvodu. Již v roce 2015 byla za podvody souzena a skončila dokonce ve vězení. Nyní pobývá v souvislosti s drogami ve vazební věznici, kde také vyčká na konečnou výši trestu. Hrozí jí až osm let za mřížemi. Případ policisté dále vyšetřují.