Podvodný obchodník z ženy přes internet vylákal jeden a půl milionu

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TÁBOR – Táborští kriminalisté vyšetřují další z případů internetových podvodů. Obětí se stala žena středního věku. Tu v závěru letošního října na sociální síti oslovil podvodník, který se vydával za úspěšného zahraničního obchodníka. Ženu za příslibem šťastné budoucnosti připravil o milion a půl.

Muž po získání si její důvěry ženu přesvědčil, aby od něj na svou adresu převzala finanční hotovost ve výši 1 200 000 dolarů. Žena byla následně kontaktována společností, která měla hotovost doručit. Podmínkou doručení platby však byly různé, postupně nabíhající poplatky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na jejich proplacení si žena napůjčovala částku ve výši jeden a půl milionu korun. Že slíbená hotovost v amerických dolarech nepřichází a s největší pravděpodobností nikdy nepřijde, je zbytečné dodávat,“ zkonstatoval policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Policie opětovně na tuto trestnou činnost upozorňuje. „Podvodníci postupují velice sofistikovaně a důvěryhodně, kdy oběť dokonale zpracují. Obětmi jsou nejen ženy středního věku, ale i zralí muži. Na takovouto komunikaci proto nepřistupujte a už vůbec neposílejte žádnou finanční hotovost,“ varuje policejní mluvčí.

Ten také připomíná další častou podvodnou legendu, kdy se podvodníci vydávají za vojáky či zdravotní sestřičky na tajných vojenských misích. Následný postup je pak stejný, jako v tomto případě.