Staňte se kmotry opuštěných mláďat. Darujte pod stromeček naději na život

Srnče. Foto: Záchranná stanice Pavlov

Pavlov – Záchranná stanice v Pavlově připravila nový koncept pomoci opuštěným zvířatům. Zájemci se mohou stát kmotry mláďat, které tak pomohou zachránit, aby se co mohla nejdřív navrátit zpět do volné přírody.

Zaměstnanci stanice v Pavlově pomohou každým rokem stovkám mláďat. „Málokdo si dokáže představit, co péče o malé srnče, veverku nebo ptáče obnáší. Například malé ptáče se musí krmit téměř každou půlhodinu, srnče zase každé tři hodiny, takže když opomeneme náklady spojené s potravou, jde o časově velmi náročnou práci. Velmi by nám pomohlo, kdybyste se stali kmotry vybraných mláďat a přispěli například právě na mléko, láhev, dudlíky, na myši pro mláďata sov nebo na veterinární ošetření,“ říká ředitel stanice v Pavlově Zbyšek Karafiát.

Budoucí kmotři mohou vybírat z osmi skupin mláďat a správnou volbou tak udělat radost nejen sobě, ale třeba i svým blízkým. Mohou se stát kmotry srnčat, malých ježků, netopýrů, soviček, mladých šelem, veverek, poštolek a dalších dravců a pěvců.

Jak se stát kmotrem?

Podle finančních možností si každý kmotr zvolí příspěvek od pěti set do dvou tisíc korun a ten si může rozdělit do měsíčních splátek, možná je i pravidelná měsíční platba. Samozřejmostí je sleva na dani. Zájemce obdrží i dárkový certifikát, který může věnovat třeba pod stromeček nebo k narozeninám. Kmotrem nemusí být jen jeden člověk, může to být i třída dětí, ale také kolegové z práce, nezisková organizace, úřad nebo firma. Všechny další potřebné informace najdete na stránkách stanice Pavlov.

Od začátku roku prošlo stanicí v Pavlově bezmála 950 zvířat, téměř polovina z nich byla právě mláďata. Přibližně tři sta mláďat se podařilo zachránit a vypustit zpět do volné přírody.