Technické služby najíždí na zimní režim

Ilustrační foto

FRÝDEK-MÍSTEK – Se změnou režimu je spojena také změna technického vybavení. Město letos pořídilo nové vybavení.

Frýdeckomístecká radnice letos pořídila univerzální nosič nástaveb s radlicí a sypačkou, který nahradí již zastaralý vůz Multicar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jako první jsou ošetřovány komunikace s hromadnou veřejnou dopravou, příjezdové místní komunikace ke zdravotnickým zařízením a další významné místní komunikace. Podobně to je i s chodníky. Od stupně důležitosti se následně odvíjí doba, ve které má být zabezpečena sjízdnost komunikace. Tu stanovuje zákon o pozemních komunikacích,“ uvádí náměstek primátora Karel Deutscher.

I letos je k dispozici stálá služba zimní údržby, a to 24 hodin denně na telefonu 558 443 201. Pozor, technické služby nebudou zajišťovat údržbu komunikací, které nepatří do majetku města. Seznam silnic, které nejsou v majetku města občané naleznou v dokumentu na webových stránkách, kde jsou ulice nepatřící městu vyznačeny červeně.