VIDEO: Ani vlivný otec na ministerstvu muži bez roušky nepomohl

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Hlídka strážníků si všimla muže bez roušky na zastávce tramvaje v Praze 7. Muž se začal ohánět tatínkem na ministerstvu, ale nebylo mu to nic platné. Na policejní stanici navíc vyšlo najevo, že je muž celostátně hledaný.

Na zastávce tramvaje Nádraží Holešovice v Praze 7 zahlédla hlídka muže, který neměl zakryté dýchací cesty a porušoval tak platné mimořádné nařízení vlády v rámci epidemiologických opatření proti novému typu koronaviru. „Na výzvu k nápravě muž nereagoval, odmítal předložit doklad totožnosti a strážníky slovně urážel,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová.

Po chvíli začal zasahujícím strážníkům vyhrožovat svým vlivným otcem na ministerstvu. Ve chvíli, kdy strážníci provedli lustraci vyšlo najevo, že se jedná o třiatřicetiletého muže, navíc vedeného v databázi celostátně hledaných osob. Proto byl muž předveden na policejní služebnu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zde bylo zjištěno, že je na muže vydán příkaz k zatčení. „Za chybějící roušku a porušení mimořádného opatření byla muži udělena pokuta ve výši tisíc korun. Jeho další přestupkové jednání bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu,“ uzavřela mluvčí.