Zaplatili, ale zboží nepřišlo. Buďte obezřetní při nakupování na internetu

ŠUMPERK – Šumperští policisté evidují nárůst počtu oznámení o nedodání objednaného zboží. Uplynulý víkend se na ně obrátili hned dva nakupující muži, kteří se nedočkali zaplaceného zboží a bohužel ani vrácení peněz. Policisté radí, na co si dát při nakupování pozor.

K podvodným prodejům dochází zejména na různých slevových portálech a při nakupování na sociálních sítích. Během uplynulého víkendu se na šumperské policisty obrátili dva muži ve věku 44 a 50 let, kteří se objednaného zboží a bohužel ani vrácení peněz uhrazených bezhotovostním převodem doposud nedočkali. „Staršího z mužů nalákal v polovině listopadu na internetovém inzertním portálu router O2 Smart box za 1 500 korun, mladší z mužů zareagoval na nabídku herní konzole Playstation 4 za 3 800 korun včetně poštovného od facebookového prodejce,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Uvedené případy nejsou ojedinělé, proto policie apeluje na internetové zákazníky, aby raději objednávali zboží u prověřených online obchodníků. Varovným signálem může být podezřele nízká cena, na kterou podvodníci zákazníky často lákají, pouze ilustrační fotografie zboží, ale také třeba požadování platby předem na účet bez možnosti dobírky. Zároveň je dobré sledovat recenze a důvěryhodnost portálu, kde nakupujete.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .