Adventní neděli oslavili řidiči alkoholem a zadělali si na problém

ilustrační foto

BRNO-VENKOV, VYŠKOV – První adventní neděli oslavili dva nezodpovědní řidiči s pořádnou porcí alkoholu. Usedli za volant a vyrazili do ulic, přestože oba byli silně společensky unaveni.

Na prvního podnapilého hříšníka narazili policisté krátce po 18. hodině poblíž Rajhradu. „Okamžitě po zastavení bylo strážcům zákona jasně, že si muž před jízdou musel pořádně přihnout. To jim ostatně také potvrdila dechová zkouška,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.  Přístroj ukázal poměrně vysoké hodnoty převyšující 1,5 promile alkoholu v dechu. Jen o několik minut později nedopadl lépe ani čtyřiačtyřicetiletý šofér na Vyškovsku. „Kromě toho, že mu dopravní policisté naměřili kolem 1,6 promile alkoholu v dechu, se ukázalo, že nikdy nevlastnil žádný řidičský průkaz a navíc si automobil vypůjčil bez svolení majitele,“ doplnil Vala. Své nezodpovědné chování budou řidiči muset před soudem pořádně obhájit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.