Bystrc chystá k prodeji pět bytů

Ilustrační foto.

BRNO – Během příštího roku budou veřejnosti ke koupi nabídnuty tři městské byty na Černého a dva na Foltýnově. Jedná se o byty v domech, které bylo možné zakoupit už v roce 2017.

„Bytové jednotky byly připraveny pro tehdejší nájemníky. Kdo o koupi neprojevil zájem, dostal nabídku k pronájmu jiného bytu. Takto uvolněné bytové jednotky teď městská část nabídne ke koupi ve veřejné dražbě, což je nejtransparentnější způsob prodeje,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva. Na Černého se jedná o byty 1+1, 2+1 a 3+1, na Foltýnově o 1+1 a 3+1.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kupní cena zatím není stanovena, soudní znalec ji sdělí, až bude záměr prodeje bytů schválen. Podmínky prodeje schválí městská část Bystrc a veškeré informace budou poté zveřejněny na úřední desce a v Bystrckých novinách. Předpokládaný termín je v prvním pololetí příštího roku.