Dlouholeté přátelství dvou mužů skončilo daleko za hranou zákona

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PÍSECKO – Písečtí kriminalisté vyšetřují od minulého týdne závažný konflikt mezi dvěma muži. Ti se znají již dlouhá léta, nicméně jejich nevyřešené neshody tentokrát skončily daleko za hranou zákona. Na případu spolupracovala také zásahová jednotka.

Incident se odehrál ve středu 25. listopadu 2020 na samotě u obce Kovářov na Písecku. „Starší muž měl přijít na chatu, kde přebýval jeho známý, hned na přivítanou měl muži do obličeje nastříkat dráždivou látku. Následovat mělo spoutání rukou i nohou a výhrůžky. Agresor měl napadenému vzít klíče od automobilu i mobilní telefon,“ popsala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Poškozený však využil nepozornosti pachatele a z místnosti se mu podařilo uprchnout. „V podkroví si ještě stačil vzít svou zbraň a útočníkovi jasně naznačil, že se hodlá jeho napadení bránit, ten měl přestat být v útoku tak důrazný a poškozený uprchl,“ upřesnila Čuřínová Ingrišová. Ze sousedního objektu pak muž přivolal pomoc policistů.

Podle informací policie je podezřelý legálním držitelem několika zbraní. I proto spolupracovali na případu také policisté ze zásahové jednotky. „Díky spolupráci a pohotovému vyhodnocování situace se bez dalšího ohrožení podařilo podezřelého vypátrat v pátek odpoledne na Kladensku. Zákrok provedli policisté ze zásahové jednotky, ke zraněním nedošlo,“ uzavřela policejní mluvčí.

Písečtí kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí do vazby, přičemž soud návrh akceptoval. Další vyšetřování je tedy vedeno vazebně.