Fakultní nemocnice u svaté Anny zřídila speciální poradnu pro pacienty, kterým se ještě nevrátil čich

Zdroj: Fakultní nemocnice u svaté Anny

BRNO – Pokud jste prodělali koronavirus, ztratili jste čich a tento jev trvá více než 4-6 týdnů, nemocnice pro vás zřídila speciální poradnu. Někdy je totiž porucha čichu a chuti jediným příznakem onemocnění.

„Celkově se udává, že u větší části nemocných dochází k postupnému obnovení čichových funkcí do dvou až třech týdnů, týká se to zhruba 82–90 procent pacientů. Pokud však nedojde k úpravě poruchy čichu po 4–6 týdnech a současně došlo k vymizení dalších symptomů nemoci COVID-19, je vhodné ORL vyšetření,“ uvedla primářka Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pavla Urbánková. Návštěva zahrnuje podrobnou anamnézu, vyšetření ORL a také test pomocí parfemovaných fixů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ti, kteří po prodělání covidu mají stále problémy s čichem, se můžou obrátit na emailovou adresu covid.poruchycichu@fnusa.cz, kde po zaslání informací se s vámi spojí lékař, který navrhne vhodný postup, případně vás objedná na vyšetření.