Kroměřížané o vánoční trhy nepřijdou, ovlivní je ale platná nařízení

KROMĚŘÍŽ – Po zmírnění vládních nařízení přišly z kroměřížské radnice dobré zprávy. Místní totiž nakonec budou moct oslavit vánoční čas s vánočními trhy na náměstí. Program pod názvem Šťastné a Veselé se uskuteční od 11. do 22. prosince, denně mezi 14. a 20. hodinou. Vše bude uzpůsobeno aktuálním epidemiologickým opatřením.

Návštěvníky na Velkém náměstí uvítají přibližně dvě desítky stánků. Mezi nimi se objeví šest zcela nových dřevěných uzamykatelných domečků. „Platná opatření ovlivní rozmístění stánků i celou podobu plochy na Velkém náměstí, kde se budou trhy odehrávat. Mezi stánky musí být rozestup čtyři metry, nemůžeme mít původně plánované posezení, takže rozmístíme do prostoru mezi stánky pro návštěvníky pouze sálače tepla,“ popsala místostarostka Daniela Hebnarová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vládní nařízení zasáhnou také do podoby nabízeného sortimentu. „Kvůli omezení nebude možné prodávat teplé jídlo, pouze nápoje. Ale ani ty nebudou moci lidé konzumovat v místě prodeje. Co se sortimentu týče, v nabídce bude například balené jídlo, cukrovinky, med, mošty a jiné teplé i studené nápoje, drobné dárkové předměty, keramika, dekorace, šperky, mýdla či vánoční ozdoby,“ poznamenal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Na návštěvníky čekají nové vánoční hrnečky. Z hygienických důvodů je však nebude možné po vypití vrátit na kauci, jako tomu bylo v předchozích letech.

Lidem letos učaruje velkolepá světelná výzdoba, kterou si město nechalo vyrobit na míru. Vánočnímu prostoru bude vévodit osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom. Vcházet se bude stylově nasvícenou velkou bránou. Mezi stromem a prodejními stánky se rozprostře světelné nebe a nasvícená kašna bude připomínat světelné proudy vody. Slavnostní atmosféru dotvoří oblíbený slaměný betlém v životní velikosti.