Kůň skončil pod koly náklaďáku poté, co žena na Bruntálsku spadla ze sedla

foto: pxb

BRUNTÁLSKO – Případ srážky zvířete s nákladním autem vyšetřují policisté v Bruntále. Jeho příčinou byl nešťastný pád jezdkyně ze sedla. Zvíře se bez ovládání jezdcem splašilo a vyběhlo na nedalekou cestu, po které právě jel nákladní vůz.

K nehodě došlo 27. listopadu o půl čtvrté odpoledne mezi obcemi Rázová a Mezina na Bruntálsku. Žena na koni se pohybovala po louce nedaleko silnice, když v jednom okamžiku spadla ze sedla na zem. Kůň poté chvíli volně běhal po přilehlé louce, pak se ale přiblížil s cestě, kde se splašil. Naneštěstí se tak stalo v úseku, kde ve výhledu řidičům bránil u cesty stojíc traktor. Kůň tak nečekaně vběhl přímo před nákladní vůz s návěsem značky MAN.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Řidič ve věku 47 let z Bruntálska se snažil na náhlou situaci reagovat intenzivním bržděním a vybočením do protisměru. Střetu s koněm ale již nemohl nijak zabránit,“ řekl policejní mluvčí René Černohorský. Během nehody utrpěl kůň zranění zadních nohou. Na místo musel přijet k ošetření veterinář.

Řidič na místě prošel také dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu. Její výsledek byl negativní. „Během nehody nebyly zraněny žádné osoby. Celková hmotná škoda na motorovém vozidle byla vyčíslena na 50 tisíc korun,“ řekl ještě Černohorský.