Město Frýdek-Místek zveřejnilo nový webový katalog sociálních služeb

FRÝDEK-MÍSTEK / Aby se občané ve Frýdku-Místku lépe orientovali na nabídce poskytovatelů sociálních služeb a aktivit, které na ně navazují, zveřejnilo vedení města na internetu platný katalog sociálních služeb, které v rámci města fungují.

„Katalog má lidem sloužit k přiblížení nabídky sociálních služeb. Je tedy krokem k řešení nepříznivých životních situací občanů,“ řekl náměstek primátora Marcel Sikora. Zájemci v katalogu najdou kromě informací také kontakty na organizace, které sociální služby na území města nabízejí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při hledání požadované služby mohou lidé na internetové stránce zvolit takzvané filtrování, takže snadno a rychle najdou službu, kterou hledají.  Filtry jsou rozděleny do čtyř základních oblastí. Službu mohou lidé vyhledat podle sekcí: cílová skupina, forma poskytování, životní situace a druh služby.

Na vytvoření webového katalogu sociálních služeb město Frýdek-Místek vydalo téměř 75 tisíc korun bez DPH, které z 95 procent uhradilo z prostředků Operačního programu EU – Zaměstnanost. Katalog sociálních služeb naleznou zájemci na webových stránkách statutárního města Frýdek-Místek zde: Katalog