Okrádal seniorky na hřbitovech. Teď už může zpytovat svědomí za mřížemi

Ilustrační foto

OLOMOUC – Olomouckým kriminalistům se v listopadu podařilo objasnit sérii krádeží na hřbitovech v Olomouci a v Opavě. ‚Hřbitovní‘ fantom se zaměřoval na seniorky, když žena upravovala hrob a odložila si kabelku, využil její nepozornosti a tašku jí ukradl. Policisté muže vypátrali, zadrželi a nyní již může zpytovat svědomí za mřížemi.

V případu kriminalisté zadrželi a obvinili čtyřiatřicetiletého muže z Opavy. Obviněný muž je podezřelý, že v době od 11. října do 10. listopadu okradl 12 žen na městských hřbitovech, a to sedm v Olomouci a pět v Opavě. Muž se zaměřoval na ty nejzranitelnější – na seniorky. Vždy v nestřeženém okamžiku, když seniorka upravovala hrob a položila si přitom kabelku na pomník, využil její nepozornosti a tašku jí ukradl. „V lupu následně nalezl mimo jiné hotovost, mobilní telefony, platební karty či dioptrické brýle. Celkem odcizil věci za téměř 50 000 korun,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Olomoučtí kriminalisté společně s kolegy z Moravskoslezského kraje rozjeli po pachateli rozsáhlé pátrání. Vyhodnocovali získané informace, kamerové záznamy a zajištěné stopy. Klec spadla v úterý 10. listopadu dopoledne, když policisté zadrželi podezřelého přímo na hřbitově v Olomouci – Neředíně. Policisté zjistili, že muž už byl v posledních třech letech odsouzen za krádež k podmíněnému trestu. Takže nyní znovu kradl v podmínce a navíc v době nouzového stavu, za což mu hrozí výrazně přísnější trest, a to na dvě léta až osm let. Kriminalisté podali okresnímu státnímu zástupci podnět na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal jej za mříže.