Plival na cestující ve vlaku. Pak se pokusil zabít muže, který ho napomenul

HRANICKO – Závažný incident se včera po patnácté hodině stal ve spěšném vlaku mezi železničními stanicemi Teplice nad Bečvou a Černotín na Hranicku. Neznámý muž zde plival na cestující ve vagoně. Pětačtyřicetiletý cestující, který upozornil muže na nevhodné chování, svou iniciativu téměř zaplatil životem.

Včera po patnácté hodině přijala policie oznámení o napadení muže ve spěšném vlaku mezi železničními stanicemi Teplice nad Bečvou a Černotín na Hranicku. V té době neznámý muž měl plivat na cestující ve vagoně. Pětačtyřicetiletý cestující upozornil muže na nevhodné chování a mezi muži došlo k hádce, která přerostla ve fyzické napadení. „Plivající muž napadl spolucestujícího nožem a pokračování v útoku zabránil až přivolaný strojvůdce,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Útočník poté z vlaku utekl. Zraněný muž byl s bodnými zraněními převezen do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policisté okamžitě začali po nebezpečném pachateli pátrat. Do pátrání se zapojili i kolegové ze Zlínského kraje. Na základě získaných informací a zajištěných stop se jim podařilo zjistit totožnost pachatele, a to třicetiletého muže z Hranic. Kriminalisté útočníka do pár hodin vypátrali a dnes ráno jej zadrželi ve Valašském Meziříčí. V tuto chvíli je muž zadržen. Policisté předpokládají, že možná ještě dnes bude obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu.