Řidič na Slovácku ujížděl před policisty, zastavila ho až prostřelená pneumatika

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Neúspěšně skončil pokus o útěk pro osmatřicetiletého řidiče na Uherskohradišťsku. Ten se v Uherském Brodě pustil s policejní hlídkou do honičky, která vedla až k Vlčnovu. Nakonec ho zastavil výstřel ze služební zbraně.

Uherskobrodští policisté přistihli v neděli po poledni na ulici Šumická za volantem škodovky podezřelého muže, který má až do července příštího roku zákaz řízení. „Výstražným zvukovým zařízením, blikajícími světly majáku a nápisem STOP POLICIE na služebním vozidle dávali řidiči pokyn k zastavení. On ale nereagoval a začal ujíždět směrem na obec Nivnice. Poté pokračoval směrem na Dolní Němčí a následně odbočil k Vlčnovu. Na horizontu pak odbočil na polní cestu,“ vylíčila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka mu byla po celou dobu v patách. „Po několika stech metrech se policistům podařilo dostat na úroveň ujíždějícího vozidla a následně výstřelem ze služební zbraně zasáhnout zadní pneumatiku. Vozidlo se tak stalo nepojízdným a řidič byl nucen zastavit. Ihned ale z auta vyskočil a dal se na útěk,“ sdělila Simona Kyšnerová.

Na místo dorazily další policejní posily, které po muži začaly pátrat. Po chvíli ho ležícího na zemi objevil psovod se služebním psem.

Uherskohradišťští kriminalisté mu včera sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Podezřelému nyní hrozí až tříleté vězení,“ uzavřela Simona Kyšnerová.