Řidiče vynesla zatáčka do protisměru. Střetu vozidel nešlo zabránit

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

HAVLÍČKŮV BROD – Předjíždět, a rovnou v zatáčce, se nevyplatilo řidiči na Havlíčkobrodsku. Nehoda skončila zraněním a škoda přesáhla sto tisíc korun.

K nehodě došlo v pondělí 30. listopadu před sedmou hodinou ráno na silnici vedoucí od Havlíčkova Brodu ke Chlístovu. Spěchající řidič Volkswagenu nesnížil ani před zatáčkou rychlost, dokonce se rozhodl přejíždět vozidlo před ním. Zřejmě ale nepočítal s tím, že se z protisměru vynoří Hyundai. „Řidič zareagoval strhnutím řízení, dostal smyk, který se mu nepodařilo zvládnout, a došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem. VW byl nárazem odhozen mimo komunikaci, kde narazil ještě do stromu,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Při srážce vozidel byla nejen zdemolována obě auta, ale došlo i ke zranění spolujezdkyně z Hyundai. Na místě tak musela zasahovat záchranná služba, která ženu odvezla do nemocnice. Alkohol policisté u žádného z řidičů nezjistili. Škoda na vozidlech byla předběžně odhadnuta na 140 tisíc korun. Policisté nehodu stále šetří.