VIDEO: Dopravní policisté rozdali pokuty za čtvrt milionu

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Ani v této složité době jihomoravští dopravní policisté v žádném případě nerezignovali na odhalování nebezpečných nešvarů řidičů během řízení. V uplynulém týdnu zkontrolovali na stovky řidičů. Nejvíce šlo o používání mobilního telefonu za jízdy, otáčení se za spolujezdci včetně malých dětí nebo jen obyčejný rozhovor s pasažéry.

Nevěnování se řízení patří podle statistik mezi vůbec nejčastější příčiny vzniku dopravních nehod. Během celorepublikové akce strážci zákona na jižní Moravě odhalili 433 přestupků. Z toho 139 šoférů během jízdy manipulovalo s mobilním telefonem. Problém s rozptylováním mají i profesionální řidiči nákladních vozidel. Monotónní jízda je může svádět k tomu, aby se nějakým způsobem zabavili. Pět hříšníků mělo při řízení puštěnou televizi nebo si četli noviny. Dalším nejčastěji zjištěným přestupkem bylo nepoužívání bezpečnostním pásů. Pokutu za to dostaly čtyři desítky šoférů. „Apelujeme na řidiče, věnujte se plně řízení a provozu kolem Vás, abyste vždy bezpečně dojeli domů,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.