VIDEO: Tři na jednoho aneb krvavý zločin nedaleko ministerstva

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Ve večerních hodinách došlo k brutálnímu napadení muže. K útoku došlo nedaleko zastávky tramvají Na Moráni. Policii na místo přivolal svědek prostřednictvím linky 158.

Kriminalisté druhého policejního obvodu pracují od středy pětadvacátého listopadu na případu loupeže,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský. Bezprostředně po činu kontaktoval oznamovatel linku policie 158, a nahlásil, že u přechodu v ulici Na Moráni leží muž s obličejem od krve. Jako první se na místo dostavila hlídka policistů z pohotovostní motorizované jednotky.

Ti poskytli zraněnému muži první pomoc a přestože zraněný muž nežádal další ošetření, pro jistotu na místo přivolali také záchranáře. Od napadeného policisté zjistili popis trojice, která se napadení účastnila a informace předali kolegům do terénu. Napadenému chyběl také telefon, doklady a další věci, ale nedokázal je v rozrušení popsat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O několik minut později si policisté hlídkové služby prvního policejního obvodu všimli mužů, kteří odpovídali popisu,“ doplnil mluvčí. Trojice seděla v tramvaji číslo 94, která směřovala do ulice Spálená. Policisté mladíky zadrželi přímo v tramvaji a to bez nutnosti použít donucovací prostředky. Pod sedačkami pak policisté nalezli i některé z osobních věcí napadeného.

Celková škoda, která byla napadenému způsobena přesáhla čtyřicet tisíc korun. Napadení i loupež zachytila bezpečnostní kamera, která je umístěna na domu nedaleko místa incidentu. Záznam je možné nalézt na tomto odkazu. „Případ je v současné době prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. V případě odsouzení pachatelům hrozí až deset let za mřížemi,“ uzavřel Rybanský.