Bála se o otce, tak zavolala policisty. Ti našli v jeho bytě varnu drog

zdroj: Policie JMK

BRNO – Nečekaný závěr měl zásah policistů z minulého týdne. Ti vyjížděli do bytu v Králově Poli k muži, o jehož život se obávala jeho dcera, protože je silný diabetik.

V uplynulém týdnu měl otec několik záchvatů, takže mu dcera musela volat i záchrannou službu. Bohužel jeho stavu neprospívá užívání drog. Hlídce, která po oznámení dorazila k bytu, na klepání nikdo neotvíral. Nakonec otec policistům otevřel a z bytu vyvanul silný chemický zápach. Policistům bylo hned jasné, proč mu otevření dveří trvalo tak dlouho. V bytě nalezli chemikálie a laboratorní sklo určené k výrobě drog. „Část chemikálií stačil muž před otevřením vylít do záchodu, některé pomůcky k výrobě drog zase vyhodil z okna. Kriminalisté jej proto podezřívají trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.