Bohumín otevírá bazén, knihovnu, sportovní halu a městskou tržnici

Aquapark. Foto: Pavel Čempěl, město Bohumín.

BOHUMÍN – Město od čtvrtka otevírá, téměř po dvou měsících od uzavření, svá sportoviště včetně aquaparku. Otevřena bude také knihovna a městská tržnice.

Otevření městské tržnice je dobrá zpráva, která znamená, že se budou konat i farmářské trhy. Návštěvníci městské tržnice budou muset dodržovat například čtyřmetrové rozestupy, mít nasazeny roušky a užívat dezinfekci.

Otevřena budou i městská sportoviště, ale je nutno počítat s hygienickými omezeními. Například do aquacentra bude mít v jeden moment přístup pouze maximálně 90 osob.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Z městských sportovišť se otevře ještě sportovní hala u aquacentra se čtyřmi hřišti a Bosporka s lezeckou stěnou. Na jednom kurtu bude moci být maximálně deset lidí. Sportovci se také musí připravit na to, že roušku sundat nesmějí. Uzavřený jako jediný zůstane zimní stadion, kde se zatím ekonomicky nevyplatí kvůli deseti možným návštěvníkům vytvářet ledovou plochu. Tu Bospor v době protikoronavirových opatření rozpustil,“ upřesňuje tisková mluvčí Lucie Balcarová.

Knihovna bude otevřena také, avšak v jednu chvíli v ní bude moci být jen maximálně šest čtenářů.