Fakultní nemocnice Brno bude nově testovat učitele na koronavirus

Zdroj: Fakultní nemocnice Brno

BRNO – Ministerstvo zdravotnictví představilo nový pilotní projekt na testování učitelů, Fakultní nemocnice proto od pátku od 13 hodin zřizuje speciální odběrové místo. Testování pomocí antigenních testů bude pro kantory zdarma.

„Nové Antigenní odběrové centrum vznikne ve žlutých unimobuňkách před Diagnosticko terapeutickým centrem,“ sdělila tisková mluvčí Veronika Plachá. Učitele se můžou objednat v samostatném rezervačním systému Reservio, kde vznikly žluté bloky v odpovídajících termínech – ve všedních dnech od 13 do 18 hodin. Učitelé si vytvoří rezervaci a při odběru se prokáží potvrzením o zaměstnání.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro testování antigenními testy nebudou zaměstnanci nemocnice používat rychlotesty, výsledky se kantoři dozví pomocí SMS zprávy během pár hodin, takže nebudou muset čekat na místě. V případě potřeby bude PCR test u bezpříznakových pacientů s pozitivním antigenním testem proveden automaticky, bez nutnosti dalšího stěru.