MHD ve Zlíně a Otrokovicích najíždí na plný provoz a chystá se na svátky

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Spolu s postupným rozvolňováním protikoronavirových opatření obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od pondělí 7. prosince plný provoz na všech linkách MHD podle standardních jízdních řádů pro pracovní dny. Zároveň už určila provoz během vánočních svátků. O novinkách informoval mluvčí společnosti Vojtěch Cekota.

S uvolněním nejpřísnějších opatření pracovníci DSZO předpokládají návrat většího množství cestujících. V MHD proto přestane platit tzv. prázdninové či letní omezení, která bylo zavedeno 19. října, a od 7. prosince se pojede podle jízdních řádů pro pracovní dny.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dopravní společnost chce v předvánočním shonu také poskytnout lidem dostatek místa a zabránit přeplňování vozů. „Naším cílem je, aby bylo zlínské MHD pro cestující bezpečné a nikdo nemusel mít obavy z jejího používání. Odlehčí se tak i dopravní situaci ve Zlíně, která bývá v předvánočním období hodně komplikovaná,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

DSZO už má jasno o provozu MHD v období vánočních svátků a začátku nového roku. Rozsah provozu bude odpovídat praxi z minulých let.

Platnost jízdních řádů MHD ve vánočním a novoročním období

– do úterý 22. 12. platí jízdní řády pro pracovní dny (1. sloupec zastávkových jízdních řádů)

– ve středu 23. 12. platí jízdní řády pro pracovní dny (1. sloupec zastávkových jízdních řádů bez školních spojů, označených písmenem „N“)

– na Štědrý den ve čtvrtek 24. 12. platí jízdní řády pro neděle s večerním omezením,

– od 25. do 27. prosince platí jízdní řády pro svátky, soboty a neděle

– v pracovních dnech od pondělí 28. do středy 30. 12. platí jízdní řády pro zimní provoz (2. sloupec zastávkových jízdních řádů – „Pracovní dny L a Z“)

– ve čtvrtek 31. 12. platí jízdní řády pro neděle s večerním omezením

– od pátku 1. 1. 2021 do neděle 3. 1. platí jízdní řády pro svátky, soboty a neděle

– od pondělí 4. 1. bude obnoven provoz podle standardních jízdních řádů pro pracovní dny