Muzeum regionu Valašsko je zpět s nabitým programem

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VALAŠSKO – Podzimní uzavření objektů Muzea regionu Valašsko trvalo bezmála dva měsíce, ve čtvrtek budou platit mírnější opatření a proto se brány opět otevřou. I když nebudou k dispozici oblíbené adventní programy, muzeum prodlužuje úspěšné podzimní výstavy a nachystalo pro návštěvníky i nějaké novinky.

Zámek Vsetín

Zámek je otevřen denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Do 26. ledna 2021 zde probíhá výstava o historii valašských hospod Ve stínu pípy. Čeká vás zde také dvojice výstav Nevítaní návštěvníci a Valašsko, můj domov, které sice měly skončit už v listopadu, ale mnoho z vás si je nestihlo prohlédnout. Na zámku je i stálá expozice Valašsko, Templářský sklípek či Akvárium řeky Bečvy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Návštěvní hodiny zámku jsou každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin. Do 20. prosince, kdy končí sezona, si ještě můžete prohlédnout historické interiéry s mobiliářem rodiny Kinských z 19. století. Lákadlem je i interaktivní výstava Barevný svět či zámecký park. Pro děti je připravena enviromentální herna.

Hvězdárna Vsetín

Hvězdárna je v provozu denně od 9 do 15 hodin. Můžete zde navštívit kopuli s dalekohledy či meteorologickou stanici. Každý pátek od 17 do 19 hodin je pro vás připraveno pozorování Slunce. Hvězdárna plánuje mimořádné pozorování Velká konjunkce Jupiteru se Saturnem, které proběhne v pondělí 21. prosince od 16:30 hodin.