Násada od smetáku nebezpečnou zbraní. Agresor měl i kladivo!

Ilustrační fotografie, zdroj: ZZS

PRAHA – Křik z autobusové zastávky u metra Vysočanská přivábil hlídkující strážníky. Jeden muž mlátil dlouhou tyčí druhého. Ještě měl u sebe i tesařské kladivo.

Hlídka ukončila běžnou kontrolu stanice metra Vysočanská v době její uzávěry a přilákána křikem, doběhla na nedalekou zastávku autobusu. Zde hlídka spatřila muže, jak dlouhou tyčí opakovaně udeřil do hlavy a zad druhého muže,“ informovala dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Bylo upuštěno od zákonné výzvy, protože akce nesnesla odkladu, a strážníci pomocí chvatů a hmatů svedli útočníka do kleku.

Muž se pochopitelně po takovém zákroku uklidnil a začal s muži zákona spolupracovat. „Osmadvacetiletý cizinec hlídce uvedl, že chtěl dotyčného zabít,“ doplnila mluvčí. K napadení užil násadu od smetáku v délce zhruba osmdesát centimetrů. Ovšem strážníci u něho nalezli i tesařské kladivo, které naštěstí k útoku nepoužil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Oba předměty strážníci cizinci odebrali,“ uvedla ještě Seifertová. Navíc na místo přivolali záchranáře. Důvodem bylo krvácivé zranění druhého muže. Po prvotním ošetření byl převezen do zdravotnického zařízení. Ještě předtím stačil hlídce popsat, jak k bezdůvodnému napadení došlo. Průběh incidentu shodně uvedli i svědci události. Agresor nejprve použil pěsti a až potom přistoupil k použití násady od smetáku. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl cizinec omezen na osobní svobodě a předán do rukou státní policie.