Olomoucký dopravní podnik má novou mobilní aplikaci, kde si můžete koupit elektronické jízdenky

OLOMOUC -Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) má ode dneška novou mobilní aplikaci. První verze aplikace nabízí prodej elektronických jízdenek platných na linkách DPMO. Pro následující plánované verze bude aplikace postupně rozšiřována o další funkce, které cestujícím úsnadní a zpříjemní cestování s DPMO.

Aplikace je určena pro mobilní zařízení s operačními systémy Android nebo iOS a je zdarma ke stažení z App Store nebo Google Play. První verze aplikace nabídne prodej elektronických jízdenek platných na linkách DPMO, čímž doplní stále rostoucí zájem o již dříve zavedené elektronické jízdenky DPMO ve formě Premium SMS služby a od července nabízenou aplikaci SEJF. Základní jízdenky s prodlouženou platností o 10 minut oproti papírovým jízdenkám a 1denní jízdenky je možné v aplikaci uhradit prostřednictvím platební brány s možností uložení platební karty pro pozdější automatickou platbu na klik. Uživatelům iOS bude umožněno uhradit rovněž pomocí Apple Pay.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Dalšími funkcemi první verze aplikace DPMO bude zasílání aktualit z provozu DPMO a další užitečné dopravní informace. Součástí nabízené služby je portál pro tisk daňového dokladu k zakoupeným jízdenkám.„Pro následující plánované verze bude aplikace postupně rozšiřována o další funkcionality, které cestujícím usnadní a zpříjemní cestování s DPMO, a.s.,“ uvedla mluvčí olomouckého dopravního podniku Martina Krčová.