Ostrava je vánočně vyzdobená, atmosféra je však vlažná

Foto: raš - Masarykovo náměstí

OSTRAVA – Budova radnice na Prokešově náměstí je nazdobená do vánočních světel, na Masarykově náměstí probíhá od minulého pátku korona verze vánočních trhů, přesto se vše liší od adventní atmosféry předchozích let.

V ulicích letos hlavně chybí přátelské setkávání lidí u horkého punče a svařeného vína. Stejně tak město a jeho obyvatelé postrádají každoroční bohatý kulturní program pořádaný magistrátním Centrem kultury a vzdělávání. „Letos to není vůbec ono. Vzpomínáme, jaké to bylo skvělé chodit několikrát týdně na Masarykovo náměstí na koncerty,“ říká paní Jana, která bydlí v centru Ostravy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V předvečer adventní neděle se rozsvítila vánoční výzdoba na Prokešově náměstí. “Známý ostravský zpěvák, Martin Chodúr, zazpíval u té příležitosti několik vánočních písní za doprovodu neméně známého ostravského pianisty, Vlastimila Šmídy. Vše bylo přenášeno lidem živě na sociálních sítích města,“ řekla jménem magistrátu jeho mluvčí, Andrea Vojkovská.

Záznam ze slavnostního rozsvícení vánoční výzdoby na Prokešově náměstí můžete vidět zde: Rozsvěcení

Foto: raš – Masarykovo náměstí
Foto: MMO – Martin Chodúr během rozsvěcení adventní výzdoby na Prokešově náměstí 28. listopadu 2020
Foto: MMO