Pacienti pelhřimovské nemocnice budou mít nový urgentní příjem

Foto: Nemocnice Pelhřimov

PELHŘIMOV – V pelhřimovské nemocnici je v plném proudu přestavba urgentního příjmu. Pro akutní pacienty tak bude připraven větší počet lůžek a nově se rozšíří i vybavení urgentní místnosti.

V nových prostorách, které vznikají v těsné blízkosti chirurgických ambulancí, vznikne zázemí pro čtyři kompletně monitorovaná lůžka. „Stávající urgentní příjem s kapacitou dvou akutních lůžek neodpovídal dnešním zdravotnickým potřebám. Nová expektační lůžka, kdy jedno bude zákrokové a další navazující, nabídnou dostatečnou kapacitu, která bude vyhovovat současným potřebám nemocnice. Samozřejmě nebude chybět odpovídající vybavení od specializovaných křesel na fyzioterapii, infúzi nebo vyčleněné prostory pro očistu pacienta,“ sdělil náměstek nemocnice Petr Adam.

Akutní příjem souběžně naváže na další zdravotnické obory, jako jsou rentgeny či sály. Novinkou bude i přístřešek, který vznikne u příjezdového prostoru. „Při nepříznivém počasí byl transport pacientů ze sanitky do budovy poměrně nekomfortní, protože u příjezdu chybělo jakékoliv zastřešení, “ dodal Petr Adam.

Návštěvníků areálu ani pacientů se stavební úpravy nijak nedotknou. Nové prostory, jejichž vybudování přijde Kraj Vysočina na 18 milionů korun, by měly být otevřeny v květnu 2021.