Pejskaři, pozor! U pardubického zámku se objevily nebezpečné nástrahy

PARDUBICE – Nebezpečné nástrahy pravděpodobně určené pro psy se objevily v centru Pardubic. Na městskou policii se obrátil pejskař, který ohrožující návnady objevil.

Na linku 156 zavolal muž, který procházel se svým psem ulicí Svaté Anežky České a objevil zde kus uzeniny, v němž byly napíchané hřebíky a nástěnkové špendlíky. Strážníci ihned vyrazili na místo a nalezli jednu nástrahu pod odpadkovým košem u domovní zdi a druhou u dalšího koše na dohled od prvního místa. Prověřili i okolní ulice, kde už naštěstí žádné podezřelé návnady nebyly.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Případ strážníci předali Policii České republiky. Neznámý pachatel, který zde návnady rozmístil, je podezřelý z trestného činu týrání zvířat. Za tento trestný čin hrozí nyní podle novely trestního zákona přísnější postihy. Od června letošního roku byly tresty zpřísněny u nejzávažnějších případů z maximálně pěti až na šest let odnětí svobody.
Povinností páníčka je po svém psovi uklidit, ale pokud se tak nestane, nic neopravňuje nespokojeného občana mstít se na nevinném zvířeti.

Foto: Městská policie Pardubice