Tři opilci v kolejišti na nádraží v Zábřehu zabránili včasnému odjezdu vlaku

Ilustrační foto

ZÁBŘEH – V úterý 24. listopadu v 11:30 hodin byla Městská policie v Zábřehu telefonicky upozorněna ze strany Českých drah o skutečnosti, že v jednom z vlaků přijíždějících na nádraží do Zábřehu jsou tři opilci, kteří dělají nepořádek. Hlídka strážníků zjistila totožnost výtržníků a poučila je, aby se chovali slušně. Nicméně o hodinu později se opilci na nádraží vrátili a jejich řádění pokračovalo.

Hlídka strážníků si v úterý 24. listopadu před polednem počkala na nádraží v Zábřehu na tři opilce, kteří vystoupili z jednoho z přijíždějících vlaků. O jejich příjezdu byli informováni Českými dráhami s tím, že ve vlaku dělají nepořádek. Strážníci si zjistili totožnost výtržníků a poučili je, aby se chovali slušně, pokud nechtějí mít další problémy. Opilci pak z nádraží odešli, asi o hodinu později se však vrátili. Zde chodili po kolejišti a tím znemožnili jednomu z vlaků bezpečný odjezd. Strážníci přivolali na pomoc hlídku republikové policie a společně opilce zadrželi. Jeden z nich, jehož zadržela hlídka městské policie, však začal klást aktivní odpor. „Hlídce MP nezbývalo nic jiného, než použít odváděcích hmatů s následným nasazením služebních pout,“ uvedl mluvčí Městské policie Zábřeh Václav Doubrava. Jelikož opilec byl stále agresivní a ohrožoval sebe a své okolí, byl po konzultaci s lékařem, kdy muži naměřili 3.01 promile alkoholu v dechu, doporučen převoz na záchytku v Olomouci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .