VIDEO: Navenek zkrachovaná brněnská hospoda, ale uvnitř bylo hráčské doupě

zdroj: Celní úřad JMK

BRNO – Ve čtvrtek odpoledne celníci na Mendlově náměstí v Brně rozprášili hazardní hernu, kterou již nějakou dobu sledovali. Za dveřmi zkrachovalé restaurace našli skutečné hráčské doupě.

Navenek měla herna podobu zkrachovalé provozovny, bez označení, s koulí na dveřích. Uvnitř byly přístupné pouze improvizovaná nálevna a herna. V herně byli v době kontroly přítomní čtyři hráči, ostraha a obsluha. Obsluha sice tvrdila, že je tam první den, a že neví, komu herna patří. Ze zajištěných dokladů byl však zřejmý opak. Hazardní hry zde byly provozovány bez jakéhokoliv povolení a navíc i v době nouzového stavu. Celníci zadrželi 9 herních automatů, klíče k nim a hotovost pro výplatu výher ve výši 33410 korun. „Případ bude po provedení všech nezbytných úkonů postoupen do správního řízení. Za porušení příslušných ustanovení zákona o hazardních hrách může být majitelům uložena pokuta až do výše 50 milionů korun,“ uvedla mluvčí jihomoravského celního úřadu Lada Temňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.