Dva zranění stěhováci. Na Smíchově se střílelo!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Ve středu dopoledne se ozval v Mozartově ulici v Praze 5 výstřel z pistole. Byt vyklízela stěhovací firma a jeden ze stěhováků našel pistoli, kterou musel vyzkoušet. Odnesli to kolegové.

Policisté zasahovali u nahlášené střelby v bytě na Smíchově,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Jak následně vyšlo najevo, v bytě pracovala stěhovací četa a jeden z pracovníků mezi věcmi nalezl i malorážkovou pistoli. Evidentně podcenil veškerá bezpečnostní opatření a vyzkoušel její funkčnost. Ta se okamžitě projevila a vystřelená kulka zranila hned dva jeho kolegy.

Na místo proto kromě policistů vyrazili i záchranáři s lékařem a inspektorem. „Devětačtyřicetiletý muž utrpěl vážné poranění břicha, jeho třiačtyřicetiletý kolega byl zraněn na ruce,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Oba zranění byli na místě ošetřeni a zajištěni. Následně je záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Motole.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.