Město uvolní více než tři desítky parkovacích míst

Auto. Ilustrační foto: T. Branda.

ORLOVÁ – I místní obyvatele trápí nedostatek parkovacích míst, především v panelové zástavě, kde je výstavba parkovacích míst o něco náročnější.

Město reaguje na enormní nárůst počtu automobilů. Město jej řešilo mimo jiné cestou zvláštního užívání veřejného prostranství za poplatek stanovený příslušnou vyhláškou města. V současnosti rada města rozhodla, že je potřeba, aby se 33 zpoplatněných parkovacích míst uvolnilo pro parkování všech občanů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Pro většinu motoristů bude situace pozitivnější, pro těch pár šťastných, kteří měli tato místa vyhrazená, bude situace malinko komplikovanější a v mnohém neznámá, ale nebude už jiná než pro ostatní spoluobčany,“ dodává starosta města Miroslav Chlubna.

Uvolnění zpoplatněných parkovacích míst se zajisté netýká parkovacích místo pro zdravotně hendikepované občany a parkovacích míst pro podnikání.