Na Ústředním hřbitově vzniklo pietní místo pro nenarozené a zesnulé děti

Zdroj: město Brno

BRNO – Pro rodiče, kterým zemřelo nenarozené dítě, je situace velmi psychicky náročná. O to víc, když nemají možnost důstojně uctít jeho památku a pohřbít ostatky. Z toho důvodu se město rozhodlo vybudovat na Ústředním hřbitově pietní místo pro nenarozené a zesnulé děti.

„Jsem přesvědčen, že je naší povinností dát lidem, kteří touto těžkou životní zkouškou prošli, k dispozici vhodné místo pro pietu i v Brně. Otvíráme ho symbolicky jen pár dní před Světovým dnem nenarozených dětí, který je 13. prosince,“ řekl 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Projekt včetně realizace se připravoval rok, byly časté připomínky rodičů i organizací, které jim pomáhají, aby podobné místo vzniklo. Nebude se jednat o tiché místo vzpomínky, ale také o pohřebiště.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dominantu pietního místa tvoří kříž, který vyrobil kameník na základě návrhu Správy hřbitovů Brna. Od jara příštího roku bude možné využít sousedící plochu jako rozptylovou loučku a bude zde také určen prostor pro uložení ostatků. Vybudování pietního místa včetně opravy cesty a postavení kříže vyšlo na více než 400 tisíc korun.