Parkoviště na Dlouhé louce v Budějovicích je opět zpoplatněno

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Špatnou zprávu máme patrně pro řidiče v jihočeské metropoli. Od počátku prosince 2020 je totiž městské parkoviště na Dlouhé louce opět zpoplatněno, a to v plném rozsahu podle platného ceníku.

Jak uvedl náměstek primátora Viktor Lavička, městu se podařilo vyřešit majetkoprávní vztah k části pozemku, který byl v majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Jedná se o část plochy v této lokalitě, která je blíže ulici Na Dlouhé louce s vjezdem proti přilehlému sportovnímu areálu,“ doplnil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Celá plocha městského parkoviště je osazena dopravním značením a vybavena potřebným technickým zařízením. Placený režim zde platí od pondělí do pátku v časech 6:00 až 20:00 hodin, přičemž v noci, o víkendech a svátcích je parkování zdarma.

„Řidiči mohou parkovné hradit přímo v parkovacích automatech, mobilní aplikací SEJF nebo přes web pomocí virtuálních parkovacích hodin. Na ploše parkoviště je umožněno také stání rezidentům z oblasti A a oblasti C. Parkoviště Dlouhá louka je v režimu P+G. Je to označení pro parkovací plochy, z nichž je možné dosáhnout převažujícího cíle cest, například centra města, pěšky bez přestupu na veřejnou dopravu,“ uvedl náměstek Lavička.

Ceník stání

do jedné hodiny: 10 korun
jedna až čtyři hodiny: 20 korun
čtyři až dvacet čtyři hodin: 40 korun

Stání je omezeno pouze na dobu maximálně dvacet čtyři hodin.