Počet případů na jihu Čech se opět zvýšil. Přibylo 318 lidi s Covidem

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ve středu zaznamenali hygienici na jihu Čech 318 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 156 nemocných se uzdravilo, deset osob zemřelo. Počet vyléčených se zvýšil na 28 015 a aktuálně pozitivních o 152 na 3 458 osob. Od března v regionu v souvislosti s koronavirem hygienici verifikovali celkem 464 úmrtí.

Od úterý do středy přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 890 suspektních vzorků a 83 vzorků od samoplátců. Z výsledků provedených testů potvrdili hygienici ke středeční osmnácté hodině 318 nových pozitivních případů. K nemocným přibylo 167 žen a 151 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Strakonicku (75), Táborsku (66) a Českobudějovicku (65).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V devadesáti nových případech byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině, v padesáti v zaměstnání a v deseti ve škole. Nově onemocnělo patnáct zdravotníků a dvanáct klientů či pracovníků sociálních služeb. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 3 458 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 800 na Českobudějovicku, 698 na Táborsku, 553 na Jindřichohradecku, 530 na Strakonicku, 404 na Písecku, 242 na Českokrumlovsku a 231 na Prachaticku. 464 nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.

„Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem sto osmnáct tisíc sedm set šedesát pět osob. V povinné karanténě se ke středeční osmnácté hodině nacházelo sedm set čtyřicet osob. Počet vyšetřených samoplátců se v regionu zvýšil o osmdesát tři na devět tisíc devět set šedesát šest,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.