Policisté řešili přes 200 událostí na silnicích kvůli počasí. Z dálnice D1 vyjel kamion u Ostrovačic

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Na jihu Moravy se stalo od půlnoci v důsledku špatného počasí několikrát více nehod než obvykle, od půlnoci do 14. hodiny řešili v dopravě téměř 200 událostí. Naštěstí se všechny nehody obešly bez vážných zranění.

Od půlnoci do osmi hodin měli policisté nahlášeno 36 dopravních nehod a havárií. Jednalo se především o nehody, kdy řidiči nezvládli jízdu na kluzké a namrzlé vozovce. Většina nehod se obešla bez zranění pouze s hmotnou škodou na vozidlech. Složitá situace byla i na dálnici D1 především na Vyškovsku na nájezdu od Slavkova u Holubic. Na D1 poblíž Ostrovačic prorazil kamión svodidla a sjel mimo těleso dálnice. Řidič je nezraněný. V 12:30 hodin byla kvůli  vyproštění havarovaného kamiónu dálnice D1 ve směru na Brno uzavřena, D1 byla průjezdná jedním jízdním pruhem.  Objízdná trasa vedla po souběžné komunikaci 602, z dálnice se sjíždělo na 168. kilometru, zpět se řidiči vraceli na exitu Ostrovačice na 178. km. Po úplném přeložení zboží bude nutné těžkou technikou kamión vyprostit. Na vyproštění, které proběhne až ve večerních hodinách, bude potřeba komunikaci opět uzavřít.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Situace na silnicích a dálnicích v Jihomoravském kraji už je stabilizovaná. „K 14. hodině byly v kraji všechny dálnice a silnice 1. třídy sjízdné. Nadále řešíme dopravní komplikace způsobené povětrnostními vlivy na komunikacích nižších tříd. I tak je na všech silnicích nutná zvýšená opatrnost,“ sdělil policejní Mluvčí Bohumil Malášek.

 

Silnice 413 mezi Dobelicemi a Hostěradicemi byla po nehodě nákladního a osobního vozu neprůjezdná.