Sníh na Vysočině způsobuje řidičům komplikace, ráno se tvořily i kolony

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Dopravu na Vysočině dnes výrazně zkomplikovalo počasí. Policisté opakovaně vyjížděli k nehodám, které se však naštěstí obešly bez vážných zranění.

Jen v době od šesti do devíti hodin ráno vyjeli policisté k 25 nehodám, při kterých se zranilo pět osob. „Nehody jsme šetřili napříč celým krajem, i když nejhorší situace byla na Třebíčsku, kde se během rána stalo osm nehod,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Problémy se sjízdností měly dnes všechny silnice na Vysočině. Mezi Hladovem a Stonařovem na Jihlavsku se na silnici I/38 tvořily kolony, neboť zejména kamiony nezvládaly stoupání. Dalším místem, kde měly kamiony problém, byla silnice I/23 u Náměště nad Oslavou směrem na Brno. Komplikace s vyjetím měli řidiči kamionů i na Jihlavsku na „kosteleckém“ kopci. Dálnice D1, na níž se ráno držela vrstva sněhu, je sjízdná, ale i tady by řidiči měli být hodně opatrní.

Vzhledem k situaci by všichni řidiči, kteří dnes někam vyjedou, měli mít na autech zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu. „Apelujeme na řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a jeli takovou rychlostí, aby byli schopni situaci zvládnout a zastavit i na kluzké vozovce,“ dodala Dana Čírtková.