Tábor otevřel stánky na náměstí TGM. Vrátí se i trhy na Žižkovo náměstí

Adventní trhy na náměstí T. G. Masaryka (zdroj Město Tábor / foto Luboš Dvořák)

TÁBOR – Rozvolňovací opatření v boji proti koronaviru se v Táboře dotýkají i venkovních trhů. V začátku tohoto týdne se otevřely adventní stánky na náměstí T. G. Masaryka a v příští týdnu se vrátí pravidelné středeční trhy také na Žižkovo náměstí. Je však třeba počítat s protiepidemickými opatřeními.

Už v úterý 1. prosince 2020 byly otevřeny prodejní adventní stánky na náměstí T. G. Masaryka s vánoční výzdobou před zemědělskou školou, a to v době od 11:00 do 18:00 hodin. Otevřeny budou denně až do středy 23. prosince 2020.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Stánků je na náměstí šest, zaměří se na vánoční dekorace, jmelí, vánoční stromky, svíčky, výrobky z medu, teplé nápoje, keramiku a další. Jeden stánek, který bude prodávat originální táborské těstoviny, zahájí provoz ve čtvrtek. Mezi stánky jsou dostatečné mezery. Zákazníci se tu po nákupu nezdržují,“ uvedl tiskový mluvčí města Luboš Dvořák.

Tradiční středeční trhy na Žižkově náměstí

Město Tábor od středy 9. prosince 2020 (až do případného odvolání) opět pořádá pravidelné středeční trhy na Žižkově náměstí. Návštěvníci jsou zde zvyklí nakupovat maso, ovoce, zeleninu, pečivo, sýry, sirupy a další zemědělské přebytky od malopěstitelů.

Trhy na Žižkově náměstí – ilustrační foto (zdroj Město Tábor / foto Luboš Dvořák)

Středeční trh od 6:00 od 15:00 hodin však bude mít omezující pravidla. Podle krizového manažera města Oldřicha Semráda bude možno obsadit pouze každé druhé stanoviště pro stánek, minimální rozestup mezi stanovišti bude čtyři metry. Počet stánkařů bude tedy omezen.

„Samozřejmostí je nošení roušek, dodržování rozestupů mezi lidmi a lahvička s dezinfekcí na každém stánku. Platí zákaz prodeje občerstvení a alkoholu ke konzumaci na místě. Platí také zákaz stolů a míst k sezení. Město zajistí trvalý dohled nad dodržováním opatření,“ dodal Semrád.