VIDEO: Sněžení přineslo nadprůměrné množství nehod, hasiči se nezastavili

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Ve čtvrtek v Jihomoravském kraji nasněžilo a změna počasí se projevila na počtu dopravních nehod, u kterých museli zasahovat hasiči. Od 6 do 14 hodin vyslalo operační středisko jednotky k 19 dopravním nehodám, při kterých se zranilo 10 osob.

Nejčastěji zasahovaly jednotky u nehod na Brněnsku a Znojemsku. Nehody se nevyhnuly ani frekventovaným komunikacím jako je dálnice D1, silnice I/50 nebo hlavní tah z Brna na Znojmo I/53. Na D1 hasiči zasahovali u převráceného kamionu, který vyjel mimo dálnici na 176. kilometru ve směru na Brno. U Holubic na Vyškovsku se na silnici I/50 střetly dva nákladní vozy. Jeden po střetu zůstal mimo vozovku. Na silnici I/53 hasiči zasahovali po osmé hodině na 5. kilometru u nehody čtyř vozidel. V Brně na ulici Křenová se dopoledne střetla tramvaj a osobní vozidlo. Hasiči museli jednu zraněnou osobu vyprostit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další nehoda s vyproštěním se stala na silnici 413 mezi obcemi Dobelice a Hostěradice. „Jeli jsme k jiné události a cestou k zásahu před námi havaroval nákladní a osobní vůz. Jednotka musela vyprostit ženu z osobního auta. Počet nehod je dnes nadprůměrný. Průměrně zasahujeme denně u 7 nehod,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Blansko                              1

Brno-město                      4

Brno-venkov                    5

Břeclav                              2

Hodonín                           2

Vyškov                              1

Znojmo                             4

Nehody celkem              19