VIDEO: Policisté varují před kapsáři v nákupních centrech

BRNO – S rozvolněním mimořádných opatření se otevřely všechny obchody. Předvánoční čas není jen příležitostí pro nákup dárků, ale je také příležitostí pro kapesní zloděje.

Policisté v těchto dnech prochází brněnská nákupní centra častěji než jindy. Jsou připraveni návštěvníkům pomoci v případě dopravních potíží, zaměřují se přímo v centrech na prevenci krádeží a možné další nezákonné činnosti. Zloději využívají neopatrnosti, roztržitosti a shonu k okrádání nakupujících. Zákazníci nejčastěji nechávají v košících bez dozoru své tašky s peněženkami, nehlídají nákup, nechávají otevřené tašky s odloženou peněženkou. Ani nákup na sedadle či za oknem zaparkovaného automobilu není v bezpečí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

I na eshopu ale musí být zákazník ve střehu před zloději a podvodníky. Na podvodném eshopu si obchodník nechá dopředu zaslat peníze a zboží pak nedodá. „Nakupujte u ověřených, osvědčených a zavedených obchodníků. Tam je riziko, že přijdete o své peníze, výrazně nižší,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.