Armáda působí v hodonínské nemocnici už 2 týdny

zdroj:Nemocnice TGM Hodonín

HODONÍN – V Nemocnice Hodonín pomáhala na Oddělení ošetřovatelské péčev boji proti Covidu 2 týdny pětice Červených baretů. V Hodoníně je vystřídají další vojáci.

Tito ostří hoši s dobrým srdcem hodnotí po 14 dnech ve zdravotnictví svou nemocniční misi jako hlavně psychicky náročnou. „Na zahraniční vojenské misi jsem byl, ale tam jsem věděl, co mě čeká, jenže tady nevíte. Za práci zdravotníka bych rozhodně neměnil. Klobouk dolů. Děkujeme nemocnici za přijetí a sestřičkám za to, jakou s námi měly trpělivost, byla to obrovsky cenná zkušenost. Jsou velmi šikovné, jen je jich na tak náročnou práci málo. Moc se nám v Hodoníně líbilo a rádi přijedeme v lepších časech, třeba na dovolenou,” zhodnotili pobyt vojáci. Za jejich práci jim poděkoval ředitel nemocnice Antonín Tesařík spolu s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči Naděždou Kwašniewskou. „Byli jedním slovem úžasní,” zhodnotila právě skončenou misi Kwašniewská. Před odjezdem domů prošli ještě  všichni testem na covid, aby se mohli bezpečně vrátit ke svým rodinám.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.