Dopadli anonyma, který znepříjemňoval život Brňanům. Volal ze zahraničí

ilustrační foto

BRNO – Brněnští kriminalisté si minulý týden převzali od kolegů na pražském letišti sedmačtyřicetiletého muže, který má na svědomí sedmnáct poplašných telefonátů do různých institucí.

Svými anonymními hovory s výhružnou zprávou zaměstnával policisty, hasiče i záchranáře už od 90. let. V srpnu tím znepříjemnil život desítkám tisíc lidí v dopravních prostředcích, obchodech, poštách i nemocnicích. Zaměstnal stovky příslušníků integrovaného záchranného systému. „Kriminalisté operativní činností zjistili, že pobývá v zahraničí, kde byl také na základě Evropského zatýkacího rozkazu na hranicích mezi Francií a Švýcarskem zatčen a koncem listopadu eskortován na Letiště Václava Havla Praha,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb. U výslechu milovník vlaků nevypovídal. „Na rozsudek si počká ve vazbě. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až 5 let za mřížemi,“ dodal Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.