Dron poplašil domácí zvířata, chovatel napadl pilota a ovladač mu hodil do rybníka

Ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – Muž, který chtěl pořídit dronem fotografie své rodiny, poplašil nad zahradou jednoho ze sousedů chovaná zvířata a jedno z nich utrpělo smrtelné zranění. Chovatel pilota dronu vyhledal, fyzicky ho napadl a ovladač od zařízení mu hodil do blízkého rybníka. Věc museli nakonec zrušit policisté.

Případ se stal 7. září v podvečer. Čtyřiatřicetiletý muž měl s úmyslem pořídit fotografie své rodiny létat s dronem nad polem a nejméně jednou cizí zahradou u rodinného domu v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku. Když přelétal nad zahradou jednoho ze sousedů, poplašil prý jím chovaná zvířata a jedno z nich se smrtelně zranilo. „Sedmapadesátiletý chovatel v návalu vzteku pilota dronu vyhledal a fyzicky napadl,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Při potyčce ovladač dronu spadl na zem, čehož útočník využil a ovladač hodil do blízkého rybníka. Za ovladačem poté hodil i box s příslušenství k dronu. Majiteli přístroje tím způsobil škodu za bezmála 11 tisíc korun. Ke zranění osob při fyzickém napadení nedošlo. Když policisté věc prověřovali, útočník se zavázal škodu na zařízení uhradit. „Let dronem policisté pro podezření z porušení leteckého předpisu k dořešení postoupili příslušnému úřadu pro civilní letectví,“ dodal Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .