Hasiči včera vyprošťovali zraněné pasažéry z havarovaného autobusu

Nehoda autobusu u Býškovic

PŘEROVSKO – Hasiči včera dopoledne na Přerovsku vyjížděli ke dvěma nehodám linkových autobusů. V obou případech autobusy s jely do příkopu. U vážnější nehody museli vyprostit pasažéry z autobusu pomocí hydraulických nůžek. Tři cestující se při nehodě zranili. K další vážné nehodě včera dopoledne vyjížděli na silnici mezi Hněvotínem a Lutínem na Olomoucku.

Dvě nehody linkových autobusů včera řešili hasiči po 11. hodině na Přerovsku. K vážnější kolizi vyjížděli ke Kojetínu-Popůvkám. Linkový autobus zde sjel do příkopu. „Cestovalo v něm 6 osob, tři se při nárazu zranili,“ uvedla mluvčí hasičů u Lucie Balážová. Hasiči je z autobusu vyprostili s pomocí hydraulických nůžek, kterými odstřihli zadní dveře a zraněné předali do péče zdravotníkům. Zbylé pasažéry odvezl náhradní autobus. Hasiči pak zajistili uniklé provozní kapaliny a místo protipožárně zabezpečili. Zasahovala zde profesionální jednotka ze stanice Kojetín.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Další linkový autobus sjel do příkopu u Býškovic. Hasiči kolem autobusu odkopali zeminu a z příkopu jej vyprostili pomocí navijáku technického automobilu a vozidlo poté pokračovalo dál v jízdě. Nikdo z pěti lidí uvnitř vozu se nezranil. Zasahovala profesionální jednotka z Hranic a z Přerova.

Třetí vážnou nehodu řešili včera mezi Hněvotínem a Lutínem na Olomoucku. O této nehodě jsme vás informovali již včera v tomto článku. Zraněnou osobu vyprostili zpod automobilu. Vůz skončil na střeše v příkopu. Osobu po vyproštění předali do péče záchranářů. Místo protipožárně zabezpečili, vůz otočili a vytáhli zpět na silnici. Po dobu zásahu dopravu řídila policie.

Nehoda autobusu u Kojetína – Popůvek
Převrácené auto mezi Hněvotínem a Lutínem