Informační kampaň upozorní obyvatele na výhody Brno iD

Zdroj: město Brno

BRNO – Brno iD využívá již přes 160 tisíc lidí. Aby se toto číslo zvýšilo, město připravilo kampaň, která upozorňuje na výhody zřízení této elektronické identity.

„Město Brno připravilo pro veřejnost informační kampaň na podporu povědomí o existenci Brno iD se zdůrazněním benefitů, zmíněním konkrétních služeb z nabídky Brno iD. Kampaň je naplánována na období 25. 11. – 31. 12. 2020,“ oznámil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný. Portál je rozvíjen téměř čtyři roky a obyvatelé si v něm můžou například kupovat předplatní jízdenky MHD nebo zaplatit za komunální odpad. Služby e-shopu mohou využít i návštěvníci města díky kartě Brnopas, kdy je možné pořídit zážitkové balíčky i vstupenky do Zoo Brno či získat přístup k nabídce sportovních služeb Starez-sport.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A jaké jsou výhody Brno iD? Zřízení parkovacího účtu či propojení již existujícího, aniž by lidé museli chodit na úřad. Hlasování v participativním rozpočtu Dáme na vás, prodloužení nájmu hrobového místa na Brněnských hřbitovech zcela online, nebo spravování čtenářského účtu klientů Knihovny Jiřího Mahena. Elektronický účet má téměř 164 tisíc lidí, z toho 101 tisíc je držitelem ověřeného účtu Brno iD full.