Jihočeští kriminalisté odhalili dotační podvody za čtvrt miliardy

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeští kriminalisté, specialisté na bankovní, úvěrové a dotační podvody obvinili tři muže. Ti jsou podezřelí ze zločinu dotačního podvodu a zločinu poškození zájmů Evropské unie.

Podle informací policie se zmíněných činů měli muži dopustit jako spolupachatelé. Obvinění jsou z Písku, Strakonic a Příbrami. „Od roku 2012 do roku 2013 jako jednatelé jedné nejmenované společnosti v rámci poskytnuté dotace od Ministerstva průmyslu a obchodu na realizaci technického projektu, měli, s úmyslem získat z dotací majetkový prospěch, nadhodnotit pořizované ITC technologie,“ sdělil Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vše mělo probíhat prostřednictvím provázaných společností. V jednotlivých žádostech o platby za etapy projektu pak uváděli nepravdivé informace. „Prvotní informace o možných podvodech získali kriminalisté od Finančního úřadu Jihočeského kraje,“ doplnil Matzner. Z dotací státu a Evropské unie si tak přišli na více jak 250 000 000 korun.