Lidé ze Žďáru o adventní trhy nepřijdou. Jejich konání ocení i místní prodejci

Strom na náměstí je už vánočně nazdobený, brzy zde přibudou i stánky

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Zlepšující se epidemiologická situace přispěla k tomu, že se letošní adventní trhy ve městě nakonec uskuteční. Lidé si tak budou moci nejen přímo zakoupit řadu rukodělných výrobků a různých dobrot, ale v neposlední řadě i podpořit místní prodejce.

Trhy se budou konat o víkendech 12. až 13. a 19. až 20. prosince a jako každoročně proběhnou na náměstí Republiky. Město nechalo k této příležitosti vyrobit nové dřevěné stánky, což oproti minulým letům sjednotí celkový dojem, a navíc umocní vánoční atmosféru. Vzhledem k opatřením jich však letos na náměstí postaví jen asi deset.

Díky řadě omezení budou trhy sice o něco chudší, ale stejně si milovníci tradičních řemesel či místních specialit přijdou na své. Všichni návštěvníci se mohu těšit na medové výrobky, cukroví, koláče, čaje a koření, ale i na svíčky, jmelí, vánoční ozdoby, keramiku nebo dřevěné či kožešinové výrobky. „Máme za to, že je lepší, když si lidé zajdou nakoupit dárky na trhy, aby podpořili místní prodejce a výrobce, než by se museli mačkat v uzavřených obchodních centrech. Tam je samozřejmě riziko přenosu jakýchkoli nemocí výrazně vyšší,“ komentovala konání trhů místostarostka Ludmila Řezníčková.