Na Jihlavsku havaroval autobus plný dětí. Vážně zraněné odvážela záchranka

Autobus skončil v příkopu. Foto: HZS Kraj Vysočina

 

JIHLAVA – K vážné dopravní nehodě, která si vyžádala mnoho lehkých a tři těžká zranění, došlo dnes odpoledne na Jihlavsku. Policisté hledají svědka.

Autobus havaroval dnes kolem druhé hodiny odpoledne na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku. „Podle prvotního šetření řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, zřejmě při vyhýbání s protijedoucím vozidlem, najel na krajnici, která se pod autobusem utrhla a ten se převrátil částečně na bok do silničního příkopu,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

V autobusu cestovalo dvacet pět dětí a čtyři dospělí jako jejich doprovod. Tři děti byly při nehodě těžce zraněné, takže musely být převezeny do nemocnice. Zbývající děti byly s lehčími zraněními postupně ošetřovány na místě. Zranění byli také dospělí. K nehodě přijelo celkem 11 posádek záchranné služby, na místě byli i hasiči, policisté a kriminální policie.

V souvislosti s šetřením příčin a okolností nehody hledá policie svědka. „Obracíme se na řidiče osobního vozidla, který projížděl kolem 14. hodiny po silnici, kde se nehoda stala, a jel ve směru od obce Příseka na Puklice, aby kontaktoval linku 158. A pokud má ve vozidle palubní kameru, tak aby policistům poskytl záznam z této kamery,“ dodala Dana Čírtková.